top of page

מטבע זהב סוברין

מטבעות זהב סוברין מחיר
מטבע זהב סוברין

מכירת זהב - מכירת מטבעות זהב מסוג סוברין תאפשר לך להרוויח הרבה כסף. התשלום במזומן על המקום!

 

רוצה למכור מטבעות זהב?
מלא פרטים או פשוט התקשר:
072-3727988

פרטיך נשלחו בהצלחה! ניצור עמך קשר בהקדם.

  • יש ברשותך מטבע זהב סוברין?

  • מעוניין למכור אותו? לקנות?

  • רוצה לקבל מחיר אטרקטיבי ותשלום במזומן?

 

מטבע סוברין (Soverein) הינו מטבע זהב נפוץ בשוק, ובעל שווי רב. אנו מזמינים אותך לנצל את מחיר הזהב הגבוה - ולהפוך את מטבעות הזהב שלך לכסף מזומן. הערכת שווי מדויקת מתבצעת בחנות, תוך התחייבות למחיר הטוב ביותר.

המטבעות שלך שווים הרבה כסף!

 

מהו מחיר הזהב לגרם? לחץ כאן

כל סוגי מטבעות הזהב - צפה עכשיו


התקשר עכשיו -
072-3727988

מטבעות זהב סוברין
מטבע סוברין בריטי
מטבע זהב סברין
מטבע סוברין אנגלי

אודות מטבע סוברין בריטי

מטבע זהב סוברין הינו מטבע זהב 22 קראט, במשקל 7.98 גרם והינו נפוץ למדי בשוק. מטבע זהב אנגלי אשר דיוקנו של מלך תמיד תופיע באחד מצדדיו. בד"כ מדובר בדיוקנו של של מלך אנגליה בשנת ההנפקה, ומצדו השני של המטבע מופיע ג'ורג' הקדוש רכוב על סוס והורג דרקון. מגוון מלכים הופיעו לאורך השנים על גבי המטבע: הנרי השביעי, הנרי השמיני, המלכה מרי, אדוארד השישי, ג'יימס, המלכה אליזבט וג'ורג' השלישי. לכן ישנם גופים המכנים את מטבע בשמות נוספים: מטבע זהב ג'ורג', מטבע אדוארד או מטבע זהב אליזבט.

משמעות המילה סוברין

Soverein = שליט, ריבון. מטבע זהב סוברין נקרא בשמו בזכות דיוקנו של המלך שהתנוסס על גבי המטבע. המטבע הראשון מסוג זה הונפק בשנת 1489 ע"י המלך הנרי השביעי, ולאחר מכן במשך שנים רבות הופיעה בכל תקופה דמותו של המלך ששלט בתקופה הרלוונטית (ולכן קיימות מגוון גרסאות של מטבע זהב בריטי). בצידו השני של המטבע, הופיע סמל הממלכה הבריטית.

בשנת 1604 הונפק מטבע חדש בשם יונייט, שסימל את איחודן של ממלכות אנגליה וסקוטלנד.

בשנת 1816 הונפק מטבע הסוברין מחדש – בשינויים קלים בלבד. בתקופה זו, סימן ההיכר של המטבע הינו מצד אחד ג'ורג' הקדוש רכוב על סוס (לא המלך ג'ורג'). דמותו של ג'ורג' הקדוש אוחזת בחרב ולצדו דרקון. מצידה השני של המטבע, הוטבעה דמותו של מלך אנגלי.

יש לציין, שרוב המטבעות הוטבעו באנגליה. יחד עם זאת, מטבעות זהב מסוג זה הוטבעו לאורך השנים גם במדינות כמו אוסטרליה, הודו, דרום אפריקה, קנדה, גיברלטר ועוד מדינות שהיו שייכות לאימפריה הבריטית.

מי השתמש במטבע סוברין בריטי?

עד למלחמת העולם הראשונה, שימש המטבע למטרות מסחר בכל רחבי האימפריה הבריטית. לאחר הנפקת שטרות ומטבעות "רגילים" בממלכה, הצטמצם דרמטית השימוש במטבע, שהפך לנדיר יותר. בעבר היה למטבע סוברין ערך בשילינג, אולם כיום ערכו נקבע לפי כמות הזהב הטהור שכל מטבע מכיל. כיום משמש המטבע למטרות מסחר בזהב ולמטרות השקעה בזהב.

כיצד הגיעו מטבעות זהב סוברין לישראל?

במהלך המאה ה-19 ובמהלך המאה ה-20 עלו לארץ יהודים מכל רחבי העולם, בדגש על אירופה. בארץ ישראל עדיין לא הונפק מטבע מקומי, ולכן נעשה שימוש נרחב במטבעות בינלאומיים כגון: לירה טורקית, רובל רוסי, פרנק צרפתי, מרק גרמני וגם סוברין אנגלי. בקרב המגזר הערבי בישראל, נהוג לשלם את הנדוניה של הכלה באמצעות מטבע זהב סוברין. מנהג זה נהוג גם במדינות ערב נוספות.

מטבע זהב בעל ערך רב!

במידה ויש ברשותך מטבעות זהב סוברין, התמזל מזלך. אם בעבר ערך המטבע היה שווה לפאונד אחד בלבד, כיום מדובר בפריט אספנים ששווה המון כסף.  ערך סוברין בריטי נקבע כיום בדיוק כמו כל פריט  זהב אחר, בעיקר על ידי משקלו. לעיתים, אם מדובר במטבע ישן מאד או נדיר, יש להוסיף גם את ערכו האספני וההיסטורי. בכל מקרה, כיום מכירת מטבעות זהב הינה עסק משתלם מאד.

מטבע זהב סוברין מחיר

מחיר מטבעות זהב סוברין מורכב הן ממשקל הזהב של המטבע והן מערכו האספני/היסטורי. רוב המטבעות בשוק הינם מטבעות חדשים יחסית, שעשויים מזהב 22 קראט ובמשקל של כמעט 8 גרם. לכן ניתן לומר כי מחיר מטבעות זהב סוברין הינו בטווח של 250-390 דולר למטבע בודד. סכום כסף נכבד לפריט כל כך קטן וקל לאחסון.

מטבע זהב סוברין מחיר – השפעות נוספות על המחיר

מחיר מטבעות זהב סוברין נקבע בהתאם למשקל המדויק של המטבע ובהתאם למשתנים נוספים:

אם המטבע במצב MINT (כלומר במצב חדש יחסית) מחיר המטבע יעלה. ככל שהמטבע במצב טוב יותר כך תקבל סכום כסף גבוה יותר. מטבע שחוק או שרוט – ילך כנראה להתכה, כלומר יחזור למצב של חומר גלם ליצירת תכשיטים חדשים או מטבעות חדשים. האם מדובר בלימיטד אדישן? סדרה נדירה?  ככל שמדובר במטבע נדיר יותר, כך ערכו עולה וכנראה יישמר בצורתו המקורית למטרות אספנות.

יש לך מטבע סוברין למכירה?

במידה ויש לך מטבע סוברין למכירה, הגעת למקום הנכון. לקוחות רבים הגיעו אלינו ולא האמינו שהמטבעות שלהם שווים כל כך הרבה כסף. תנו לנו להפתיע אתכם עם הצעת מחיר נדיבה. ניתן במקרים מסוימים לקבל הצעת מחיר בטלפון, והתשלום תמיד מתבצע במזומן, על המקום. מכירת מטבע סוברין אנגלי יכולה לייצר לך רווח מיידי של אלפי שקלים. אנו קונים מטבעות זהב מכל הסוגים. צור קשר בהקדם ונשמח לעמוד לרשותך.


מטבעות זהב נוספים - צפה עכשיו

יש לך שאלות נוספות? צור קשר!

 

 

bottom of page